Jak do tego doszło? Ja wiem. 0
Jak do tego doszło? Ja wiem.

Jak to się w zasadzie stało, że dziś tworzymy świece sojowe?

Dziś naszą codziennością są ręcznie robione świece sojowe, ale jeszcze kilka lat temu sytuacja wyglądała zupełnie inaczej.

Kilka lat temu Damian postanowił, że chce robić coś wyjątkowego, coś co będzie własnoręcznie robione i coś co ucieszy tych, którzy to dostaną. Wybór padł na ręcznie robione świece. Niestety jeszcze wtedy nie były to naturalne świece, na początku korzystaliśmy ze stearyny, tak wiem wiem, każdy popełnia błędy i taki też błąd popełniliśmy my na samym początku naszej przygody z tworzeniem świec. Damian zachłysnął się tworzeniem świec, dlatego niemalże już na samym początku kupił 25kg stearyny, do tego ogromną ilość knotów bawełnianych, i tyle samo pojemników do zalewu świec. Niestety jak się okazało stearyna nie była najlepszym wyborem do tworzenia świec, a same świece po zastygnięciu w pojemniku, wychodziły z niego gdy tylko złapało się za knot. Po wielu niepowodzeniach zapał opadł. Później co prawda Damian kupił jeszcze kilka innych rodzajów wosku, między innymi wosk sojowy, ale nieudane początki sprawiły, że dalsze tworzenie nie przynosiło już żadnej satysfakcji.

Świece sojowe handmade - przełomowy moment

Po tym jak Damianowi opadł zapał, a Justyna pracowała w branży kosmetycznej - nastał Covid. Branża kosmetyczna podupadła, coraz mniej klientek pojawiało się w salonie, a zbliżały się święta Bożego Narodzenia. Justyna chcąc odwdzięczyć się swojej ówczesnej szefowej postanowiła stworzyć dla niej pachnące świece sojowe, jedną świecę stworzyła w formie kawy dla swojej szefowej, a drugą w formie deseru dla jej córki. Szefowa była fanką kawy, a jej córka deserów, więc była to naturalna kolej rzeczy. Obdarowane osoby gdy tylko zobaczyły te wyjątkowe zapachowe świece zaniemówiły z wrażenia, w tym momencie narodził się pomysł, że być może warto tym widokiem podzielić się z innymi. Tak też się stało, a te dwie oryginalne świece sojowe znalazły się na grupach rękodzielniczych, na których zapanował szał, setki komentarzy i drugie tylko serduszek pod postem, dziesiątki pytań o cenę sprawiły, że uwierzyliśmy w siebie i w to, że oferta świec sojowych musi powstać, a my musimy zacząć robić świece zapachowe handmade poświęcając się w całości.

Świece zapachowe z drewnianym knotem

Zdarzyło nam się również używać drewnianych knotów do naszych świec. Wydawało nam się, że nasze naturalne zapachowe świece z drewnianym knotem będą paliły się perfekcyjnie, a dodatek w postaci dźwięku trzaskającego drewna przy spalaniu będzie dodatkowym atutem, na którym skorzystają nasze pachnące świece sojowe. Niestety jak się okazało, z doborem odpowiedniego drewnianego knota jest jeszcze trudniej niż knotem bawełnianym. Dość sporo czasu zajęło nam właściwe dopasowanie knota, ale w końcu się udało, i dziś dzięki temu w wielu domach goszczą nasze aromatyczne świece sojowe z drewnianym knotem o nazwie "Zodiacus".

Świece sojowe w szkle

Gdy zaczynaliśmy tworzyć naturalne świece sojowe, nie wiedzieliśmy tak naprawdę w jakim kierunku pójdziemy, wiedzieliśmy jedynie, że będą to ekologiczne świece sojowe, wiedzieliśmy też, że będą z naturalnego wosku sojowego, i że chcemy, żeby magia sojowych świec zapachowych dotarła do jak największej liczby osób. Niewiadomą pozostawała jednak kwestia tego jakie dokładnie będą to świece, czy będą wolnostojące, czy będą w szkle, czy może pójdziemy w jeszcze innym kierunku. Na szczęście w momencie gdy powstał pierwszy deser z wosku sojowego, a potem pierwsza kawa, a następnie internet zachwycił się ich wyglądem, wiedzieliśmy, że jest to kierunek, w którym pójdziemy.

Zaczarowane światło świec sojowych

Coś w tym jest, że światło pochodzące ze świecy ma w sobie coś magicznego. Sojowe naturalne świece to nie tylko popularny element dekoracyjny, ale także źródło relaksu i spokoju. Niektóre wegańskie świece zapachowe zdają się posiadać niezwykłą moc - emanując zaczarowanym światłem, które przyciąga nasze zmysły i duszę. Dlaczego właśnie te świece są tak wyjątkowe? Świece sojowe na każdy nastrój nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają magiczną moc. Ich naturalne składniki, równomierne palenie się oraz cudowne zapachy tworzą zaczarowane światło, które potrafi wprowadzić nas w stan głębokiego relaksu i kontemplacji.

Jak palić świecę z wosku sojowego?

Sojowa świeca pali się jak normalna świeca, co do tego nie ma żadnej filozofii natomiast najważniejsze w niej jest pierwsze palenie. Jak więc palić sojowe świece? Palenie nie może trwać dłużej niż 4 godziny, nie można również palić świecę z wosku sojowego zbyt krótko, gdyż bardzo łatwo w świecy może pojawić się tunel, a to z kolei utrudni nam późniejsze spalanie. Dlatego tak bardzo istotne jest by pierwsze palenie trwało przynajmniej tyle, żeby na powierzchni świecy pojawił się basen. Następnie przed każdym kolejnym paleniem należy skrócić knot do około pół centymetra. Te dwie cenne wskazówki pozwolą nacieszyć się nią jak najdłużej.

Dlaczego sojowa świeca zapachowa jest lepsza od parafinowej?

Sojowe świece wykonane są jak sama nazwa wskazuje z wosku sojowego, to naturalne źródło, które nie zawiera sztucznych substancji chemicznych, toksyn ani petrochemicznych zanieczyszczeń, które mogą być obecne w świecach parafinowych. Nasze aromatyczne świece sojowe palą się dłużej od tych parafinowych, co oznacza, że świeca wystarczy na dłużej. Ale to przede wszystkim zawarty w parafinie toluen i benzen powoduje, że jest ona szkodliwa, ręcznie robione świece sojowe nie posiadają takich substancji w sobie, i to powód dlaczego świece sojowe są lepsze od parafinowych. Ponadto zapachy świeczek sojowych unoszą się lepiej, co w oczach osoby kochającej świece tak jak my może być decydującym czynnikiem. Choć my przede wszystkim skupiamy się na podnoszeniu świadomości naszych klientów, na temat szkodliwości parafiny. To tylko kilka z wielu pozytywnych właściwości świec sojowych.

Co nas przekonało do tworzenia ręcznie robionych świec sojowych?

Przede wszystkim przekonali nas ludzie, to ludzie pokochali nasze naturalne świeczki sojowe, odbiór na nie był tak pozytywny, że nie mogło wyjść inaczej. Kolejną istotną sprawą było ekologia świec sojowych. Tworzymy naturalne świece z wosku sojowego, nasz wosk jest biodegradowalny i nie jest to testowany na zwierzętach, co dla nas jako miłośników zwierząt jest niezwykle ważne. Świece sojowe charakteryzują się dłuższym czasem spalania od parafiny i tym, że nie są szkodliwe dla otoczenia jak i dla nas samych. Dziś nasze sojowe ręcznie robione świece są naszą dumą , klienci kochają to co tworzymy i wiemy, że są to wyjątkowe świece sojowe, zresztą tak też wypowiadają się o nich nasi klienci. Naturalne właściwości świec sojowych również miały znaczenie w podjęciu decyzji o ich tworzeniu, ale to klienci przekonali nas do tego najbardziej, gdy słyszymy, o wielu zastosowaniach naszych świec to, aż pękamy z dumy, kto by pomyślał, że o naszej świec będzie można powiedzieć, że to nastrojowa świeca sojowa, a korzystanie ze świec sojowych sprawi radość tak dużej ilości osób. Z miesiąca na miesiąc powiększa się nasza oferta świec sojowych, dlatego też oprócz świec w kształcie deserów mamy również klasyczne świece zapachowe, znaleźć u nas można również zestaw świec sojowych, są mniejsze świece, znajdzie się też pewnie jakaś duża świeca sojowa. Najważniejsze jest jednak to, że wszystko co wychodzi z naszych rękodzielniczych rąk to dla nas coś więcej niż zwykła sojowa świeca, a używanie wosku sojowego dzięki nam dla wielu osób stało się czymś naturalnym. Bezapelacyjnie jednak najlepsza świeca zapachowa jaką stworzyliśmy to Deser Brownie, gości ona w największej ilości domów, i głęboko wierzymy, że płomień świecy sojowej zagości również w Twoim domu.

Zapraszamy Cię do naszego sklepu, poznaj świece sojowe i pokochaj je tak jak my!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl