Jak zrobić świece sojową? 0
Jak zrobić świece sojową?

Jak zrobić własną świece sojową?

Skoro tu jesteś to znaczy, że drzemie w Tobie ogromna chęć stworzenia czegoś własnego, najpewniej chodzi o świece sojową diy. Zanim jednak będziemy mieli możliwość nauczyć Cię jak stworzyć świece sojowe przyjazne środowisku porozmawiajmy chwilę o kwestiach bezpieczeństwa. Pamiętaj, że wosk sojowy rozpuszcza się w wysokich temperaturach, a sama temperatura wosku może sięgać nawet 80 stopni, zatem jeżeli nie jesteś osobą dorosłą, zawsze ale to zawsze musisz mieć obok siebie kogoś kto jest dorosły i kto będzie czuwał nad tym co robisz, żeby nie stało Ci się nic złego. Kwestie bezpieczeństwa są najważniejsze, to czy uda Ci się zrobić świeczkę sojową to kwestia drugorzędna, najważniejsze jest Twoje zdrowie bo jego nie da się naprawić sprzątaniem tak jak rozlany wosk. Poza tym, nie jest to najlepszy sposób, aby stworzyć niepowtarzalne świece sojowe.

Wybór wosku sojowego.

Gdy już mamy za sobą kwestie bezpieczeństwa ważnym, a w zasadzie najważniejszym aspektem tego jak zrobić naturalne świece sojowe składniki świecy sojowej. Na rynku dostępne są różne rodzaje wosków sojowych, każdy z nich może mieć zastosowanie w czymś innym, jedne będą nadawać się bardziej do wykonania świecy sojowej, a inne do zrobienia wosków do kominka, to jaką drogą pójdziesz i jakiego wyboru dokonasz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Niezależnie co wybierzesz pamiętaj o ogromnej ilości pozytywnych właściwości świec sojowych, o tym, że są zdrowe w porównaniu do szkodliwej parafiny, i że świece z wosku sojowego palą się znaczniej dłużej od tych parafinowych.

Jak powstaje wosk sojowy?

Chcąc zrobić świeczkę sojową diy, powinniśmy co nieco wiedzieć o wosku, na którym pracujemy. Jest on produktem uzyskiwanym w procesie rafinacji oleju sojowego. Proces ten ma na celu usunięcie substancji ropopochodnych i innych nieczystości z surowego oleju sojowego, aby uzyskać czysty olej roślinny, który może być wykorzystywany w różnych zastosowaniach, w tym do produkcji świec. Oto ogólny proces tego jak powstaje naturalny wosk sojowy:

  1. Ekstrakcja oleju sojowego: Proces rozpoczyna się od ekstrakcji oleju sojowego z nasion soi. Nasiona soi są najpierw oczyszczane i miażdżone, a następnie przechodzi się przez proces ekstrakcji, w którym olej jest oddzielany od reszty materiału.

  2. Rafinacja oleju sojowego: Uzyskany olej sojowy zawiera różne nieczystości, takie jak kwas fitowy, wosk, barwniki i inne substancje. Olej ten jest poddawany procesowi rafinacji, który polega na usuwaniu tych nieczystości za pomocą procesów takich jak dezodoryzacja, neutralizacja i dekantacja.

  3. Wydzielanie wosku: W trakcie procesu rafinacji oleju sojowego wydzielany jest również wosk. Wosk ten jest zbierany i oczyszczany, aby uzyskać czysty naturalny wosk sojowy, który może być wykorzystywany do produkcji świec.

     

     

Czy olejki eteryczne do świec sojowych to dobry pomysł?

Jeśli nie znasz odpowiedzi na to pytanie to już spieszę Ci z odpowiedzią. Naturalne olejki eteryczne nadają się tylko i wyłącznie do użytku w woskach przeznaczonych do palenia w kominku ceramicznym. Dlaczego? Ponieważ temperatura wosku w spalanej świecy może osiągnąć nawet 140 stopni, a znajdujące się w świecy olejki eteryczne mają niski próg zapłonu co oznacza, że gdy palisz świeczkę diy czy jakąkolwiek inną świeczkę, w której znajduje się olejek eteryczny, może to grozić zapaleniem takiej świecy, a w konsekwencji może to doprowadzić nawet do pożaru. Dlatego, też nasze własne świece sojowe posiadają zapachy do świec sojowych, które są bezpieczne i w 100% przeznaczone do użycia w świeczkach zapachowych. Dlatego Tobie również nie polecam stosowania olejków eterycznych do świec, bo może to się skończyć bardzo źle, i proszę nie pytać ile olejku eterycznego do świecy powinno się dodać, bo wybór olejków eterycznych do świec to zawsze był, jest i będzie zły wybór. Jeżeli masz swoje ulubione olejki eteryczne, których chcesz użyć to naprawdę radzę je zostawić do wosków do kominka. Twórz świece sojowe przyjazne środowisku, a świat Ci za to podziękuje, i ja zresztą też. :)

Czy kilogram wosku sojowego to dużo?

To co potrzebne do wykonania świecy sojowej to na pewno wosk, to już wiemy, jednak ile tego wosku będzie nam potrzebne do robienia świec sojowych? Gdy słyszysz kilogram wosku sojowego to pewnie wydaje się to dla Ciebie dużo, jednak wszystko zależy od tego co zamierzasz z nim zrobić. Jeśli będzie to kilkanaście wosków do kominka to może to być rzeczywiście dużo, jeśli jednak zamierzasz zrobić świeczkę sojową, to może to być nieco mniej. Jeśli marzą Ci się duże świece sojowe to tego wosku możesz mieć jednak za mało. Pamiętaj też o tym, że gdy wosk sojowy topi się, to zawsze jakaś jego część pozostaje na ściankach naczynia, w którym go topimy, zatem warto wybrać świecę sojową raz, a porządnie, żeby nie trzeba było poprawiać i marnować wosk.

Dlaczego świece sojowe różnią się od siebie?

Świece sojowe własnej produkcji to coś wyjątkowego, jeżeli jednak planujesz robić je na większą skalę pamiętaj o tym by Twoje zapachowe świece odróżniały się czymś od innych dostępnych na rynku, nie ma nic gorszego niż kopiowanie czyiś pomysłów. Ci, którzy to robią prędzej czy później sami staną się ofiarą bycia kopiowanym przez inną osobę. Wyróżniać można się na wiele sposobów, wybór knotów do świec sojowych jest aktualnie tak duży, że można tu bez problemu szaleć, mam tu na myśli świece sojowe z drewnianym knotem, z bawełnianym knotem jest to niemożliwe. Kolejną opcją jest zapachowa świeca sojowa, to jakiego użyjemy w niej zapachu do świec sojowych sprawić może, że klienci pokochają ją lub niestety znienawidzą. Wybór naczyń do świec sojowych to również doskonały pomysł na wybicie się z tłumu, w końcu świeca nie dość, że powinna pachnieć to powinna również doskonale się prezentować. Wierzę, że te kilka wskazówek pomoże Ci stworzyć niepowtarzalne świece sojowe, które będą zachwycać i co za tym idzie coraz więcej osób pozna zalety świec sojowych.

Czemu knot do świecy sojowej jest tak ważny?

Czy nasz organizm byłby w stanie funkcjonować bez serca? Nie sądzę. Podobnie jest w przypadku świec sojowych, knot do świecy sojowej jest tym bez czego nie może i nie będzie działać poprawnie. Właściwy dobór knota do świecy sojowej to podstawa dobrze działającej świecy. Jeśli chcesz właściwie krok po kroku zrobić świecę nie możesz pomijać tej kwestii, właściwie dobrany knot sprawi, że obdarowana osoba będzie mogła cieszyć się doskonałym spalaniem świecy, a klienci będą do Ciebie wracać po więcej, to wszystko dlatego, że składniki świecy sojowej, którą udało Ci się zrobić były perfekcyjnie dobrane. Nie możesz zapominać o niczym co jest potrzebne do robienia świec sojowych, każdy element jest jak składnik w ulubionej potrawie, bez choćby jednego z nich - nie będzie Ci smakować.

Jakie olejki do świec sojowych należy wybrać?

Na to pytanie ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź, nie dam Ci gotowego przepisu jak zrobić świecę sojową, z zapachem, który pokochają wszyscy na całym świecie. Nie znam odpowiedzi na to pytanie, wiem tylko, że ilość olejku zapachowego musi być prawidłowa, to z kolei zależy od tego jaką aktualnie świece tworzy Twoja domowa fabryka świec. Zapach to niezwykle zmienna część procesu tworzenia, i niezależnie czy chcesz go dobrać do świeczki z drewnianym knotem, czy do świecy z knotem bawełnianym czeka Cię długa droga, aby osiągnąć zadowalający efekt.

Wybór naczyń do świec sojowych.

To również nie mniej ekscytujące zajęcie niż to jak zrobić świecę, załóżmy, że wiesz już jaki barwnik do świec sojowych Ci najbardziej odpowiada, powiedzmy też, że wybór wosku sojowego masz za sobą, sposób palenia świecy sojowej masz w małym palcu, a wszystkie akcesoria do zrobienia świecy już masz pod ręka, co jednak z wyborem odpowiedniego szkła do Twojej świecy? Przecież Twoja świeca musi się czymś wyróżniać, to muszą być niepowtarzalne świece sojowe, ludzie mają szaleć na ich punkcie i walić do Ciebie drzwiami i oknami, czy tak się stanie jeśli brzydko mówiąc, olejesz ten temat? Ludzie kupują oczami, a w internecie nie da się powąchać rozpuszczonego wosku, Twoja domowa świeca sojowa musi przykuwać uwagę, nie może zginąć wśród tysięcy innych zwykłych świeczek. To musi być bomba, uczta dla oczu, która sprawi, że ludzie zechcą dać Ci szansę, a potem rzecz jasna padną z zachwytu czując jej zapach. Naturalne świece sojowe mają to do siebie, że ich skład może przekonać ludzi, ale dla niektórych może to być za mało, czy zdarzyło Ci się kupić brzydkie buty tylko dla tego, że ich opis na stronie był ciekawy? No chyba raczej nie, tak samo jest z każdym zakupem przez internet, jeśli nie możemy czegoś dotknąć skupiamy się na tym zmyśle, który mówi nam najwięcej na sam początku - na wzroku, i jeśli Twoje własne świece sojowe wyglądają kiepsko to nikt ich raczej nie kupi. Nawet jeśli wiesz już jak zrobić własną świecę, to nadal musisz mieć to coś, coś co przyciągnie do Ciebie klientów, musisz przekonać ludzi do tego, że warto wybrać świecę sojową, która została stworzona przez Ciebie. Ja doskonale wiem jak to się robi, całą sobą przekazuje ludziom energię mówiącą o tym dlaczego warto wybrać świecę sojową, którą ja stworzyłam, na pamięć znam właściwości świec sojowych, mam największy wybór knotów do świec sojowych, wiem ile rozpuszczonego wosku dać do świecy, nie muszę tego nigdzie sprawdzać, można by rzec, że mam miernik w oczach, ilość olejku zapachowego mimo iż jest inny do każdej świecy to również mam zapisane w głowie, z niczego byłabym w stanie stworzyć świeczkę diy, wiem przy jakiej temperaturze wosk sojowy topi się najszybciej, wiem jakie plusy niesie ze sobą używanie wosku sojowego, wiem do czego nadają się naturalne olejki eteryczne, Ty zresztą już też jeśli czytasz sumiennie ten artykuł. Naturalne świece sojowe nie mają przede mną tajemnic, ale to wszystko przyszło do mnie z czasem, tą wiedzę zdobywałam latami, a teraz z chęcią Ci ją przekażę.

Co dalej gdy już powstanie Twoja pierwsza świeca z wosku sojowego?

Po tym jak stworzysz świece sojową krok po kroku, czeka Cię równie ważne zadanie - sprawdzenie czy świeca jest bezpieczna dla innych. Co innego, jeżeli to tylko domowa świeca sojowa, którą zamierzasz używać własnoręcznie, ona oczywiście jak każda świeczka musi być bezpieczna w użytkowaniu, jej wygląd w tym przypadku to sprawa drugorzędna, natomiast bezpieczeństwo zawsze powinno być stawiane na pierwszym miejscu.

Podsumowanie.

Z chęcią pokażę Ci co zrobić, aby powstała Twoja pierwsza domowa świeca sojowa, pokażę Ci również jak palić świecę sojową, jaka do tego potrzebna jest ilość wosku sojowego, jaki barwnik do świec sojowych najlepiej się nadaje, jaki jest właściwy sposób palenia świecy sojowej, jakie są potrzebne akcesoria do zrobienia świecy, jaki wybrać knot do świecy sojowej, i dlaczego świece sojowe z płatkami kwiatów to zły pomysł. Ze mną zrozumiesz w końcu na czym polega cały proces tworzenia najwyższej jakości świeczek sojowych, poznasz różne rodzaje wosków sojowych, między innymi: wosk sojowy kerasoy i wosk sojowy ecosoya, również wosk y50, wosk melt i wiele wiele innych. Mimo początkowych trudności zrozumiesz, że świece zapachowe zrobione własnoręcznie to czysta przyjemność. Będziesz wiedzieć ile tak naprawdę kosztuje domowa świeca sojowa, jak wyliczyć swoją pracę, zobaczysz tak naprawdę ile zastyga świeca sojowa i od czego to zależy, nauczysz się korzystać ze świec sojowych w sposób prawidłowy, poznasz mój powód wyboru świec sojowych jako to co kocham robić, i mam nadzieję zaszczepić w Tobie tą miłość do tworzenia czegoś własnymi rękami.

Krok po kroku nauczę Cię, że to co potrzebne do zrobienia świec sojowych masz na wyciągnięcie ręki, a ręcznie robione świece sojowe mogą być tym co czekało na Ciebie wiele lat, podzielę się z Tobą moją pasją, pasją która objawia się szczególnie gdy czas na wybór zapachu do świec sojowych, które tworzę. Ręcznie robione świece sojowe to najlepsze co mogło mi się przytrafić, używanie wosku sojowego to rozsądny i ekologiczny wybór chroniący zarówno nas ludzi, jak i naszą planetę. Nie myśl, że ja od początku wiedziałam wszystko, jak każdy musiałam się tego nauczyć, nie wiedziałam jak wybrać barwnik do świec sojowych, moje świece niekiedy miały tragiczne kolory, na szczęście nikt ich nie widział bo ich nikomu nie pokazywałam. Minęło sporo czasu zanim potrafiłam właściwie dobrać drewniany knot, moja pierwsza zapachowa świeca sojowa nie była perfekcyjna, ale gdybym nie zaczęła nigdy bym się tego nie nauczyła. Jak każdy na początku popełniałam błędy, kilka lat temu nie wiedziałam co to w ogóle jest wosk sojowy kerasoy, i że coś takiego istnieje, potrzebowałam czasu by poznać wszystkie plusy i minusy tego świata. Na szczęście plusów jest znacznie więcej, a świece sojowe własnej produkcji to przede wszystkim ogromna satysfakcja i radość z każdego zadowolonego klienta. Jeśli też chcesz to poczuć, skontaktuj się ze mną, a z miłą chęcią nauczę Cię wszystkiego co jest potrzebne do robienia świec sojowych.

 

Czekam na Twoją wiadomość i z chęcią poznam Twój powód wyboru świec sojowych, czy wiesz już jakie świece będziesz tworzyć, czy może będą to duże świece sojowe, czy zdecydujesz się na świeczki z drewnianym knotem, być może już znasz wszystkie właściwości świec sojowych i to sprawiło, że chcesz je robić? Pytań jest tak wiele, a temat jest nie do wyczerpania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl